Fotografia Chrztu

Sakrament Chrztu Świętego jest momentem wyjątkowym – jest to pierwszy w życiu sakrament przyjmowany przez dziecko. To niepowtarzalne wydarzenie również dla całej rodziny, dlatego warto uwiecznić je w odpowiedni sposób. Pozwólcie, że opowiem Wam historię tego dnia w formie fotoreportażu, który będzie żywą pamiątką na długie lata. 

 

Przygotowania. Każda historia musi mieć swój początek, w przypadku Chrztu najlepszym wstępem są przygotowania w Państwa domu, podczas których staram się pokazać atmosferę, która panuje tego dnia. W tym czasie, staram się unikać sytuacji pozowanych, ponieważ w efekcie końcowym wyglądają one dość sztucznie i nienaturalnie. Chcę aby moje prace przedstawiały rzeczywistość jaką zastałem i w jakiej mogłem uczestniczyć, bez niepotrzebnego reżyserowania.

 

Kościół. Najważniejszą częścią Chrztu jest niewątpliwie ceremonia w kościele. Znam na pamięć przebieg obrzędu dzięki czemu nie przegapię żadnego z najważniejszych jego momentów i w razie konieczności podpowiem Wam co robić. Podczas mszy staram się być niewidoczny by nie przeszkadzać kapłanowi i wiernym zebranym w świątyni, ale sprytny na tyle, żeby wychwycić najmniejsze uśmiechy czy gesty Wasze i Waszego dziecka.

 

Przyjęcie. Uwieńczeniem każdego Chrztu jest spotkanie rodzinne przy obiedzie. Tutaj jestem zdecydowanym zwolennikiem stylu reportażowego, dlatego lubię robić zdjęcia z ukrycia pokazując naturalne emocje i atmosferę panującą podczas przyjęcia. Mogę wykonać kilka zdjęć rodzinnych z najważniejszymi członkami rodziny (rodzice, chrzestni, dziadkowie, rodzeństwo) lub całą grupą jednak nie będę wykonywał zdjęć z każdym z gości obecnych na przyjęciu – mija się to z definicją reportażu, męczy dziecko, a także i mnie.

 

Plener. Uwielbiam robić plenery! Jest to najlepsza pamiątką jaką możecie sobie podarować z tego wydarzenia, a czasami nawet jedyna szansa na profesjonalną sesję rodzinną. To podczas pleneru czuć najwięcej luzu i najłatwiej zawalczyć mi o Wasze szczere uśmiechy i emocje. Uwielbiam też zwiedzać, dlatego jestem otwarty na nowe miejsca i lokalizację, w które chętnie pojadę by stworzyć dla Was coś niepowtarzalnego.

 

Ostatnio wykonane reportaże:

Wiadomość Facebook