Fotografia Komunijna

Pierwsza Komunia Święta jest pierwszym sakramentem, który dziecko przeżywa w pełni świadomie. To duże wydarzenie nie tylko dla niego, ale również dla całej rodziny, warto więc zadbać o to by stało się piękną pamiątką na długie lata. Pozwólcie więc, że jako indywidualny fotograf zarówno dziecka jak i rodziny, towarzysząc Wam od przygotowań aż do przyjęcia, wykonam dla Was reportaż, który w formie zdjęć opowie historię tego święta widzianą moim oczami. 

 

Przygotowania. Każda uroczystość, każde wydarzenie w naszym życiu ma zawsze gdzieś swój początek. W mojej opowieści komunijnej wszystko rozpoczyna się od zdjęć w domu, gdzie towarzysząc Wam, staram się jak najlepiej oddać klimat tych chwil, tych emocji, które obecne są tego dnia u wszystkich domowników. W mojej pracy zawsze stawiam na naturalność, dlatego gdy tylko mogę unikam zdjęć pozowanych – na te przyjdzie jeszcze czas tego dnia. Jeśli chcecie aby Wasza opowieść rozpoczęła się od zdjęć w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim dobrze trafiliście, uwielbiam takie kadry, a przy okazji tworzą one genialny wstęp do reportażu.

 

Kościół. Niewątpliwie najważniejszym elementem Pierwszej Komunii Świętej jest ceremonia w kościele. Tutaj jednak sprawa wygląda następująco, oficjalnie w świątyni przebywać może tylko fotograf i kamerzysta wybrany przez daną parafię – i to jak najbardziej ma sens. Wyobraźcie sobie teraz kilkunastu fotografów w ciasnym kościele, walczących o jak najlepsze ujęcia, każdy innego dziecka… Zepsuło by to podniosłość chwili i zdecydowanie zaburzyło przebieg całej ceremonii, a nie o to nam wszystkim chodzi. Swoją pracę rozpoczynam zawsze od ujęć przed kościołem i jeśli istnieje taka możliwość, staram się też złapać kilka ujęć we wnętrzu, tak by nikomu nie przeszkadzać. Po zakończeniu mszy następuje czas na pamiątkowe zdjęcia grupowe, które mogę wykonać pod kościołem lub też co zdecydowanie polecam – w innym mniej zatłoczonym miejscu, co pozwoli na większy luz i swobodę działania, a także wpłynie znacząco na efekt końcowy.

 

Przyjęcie. Wszystkie ważne chwile zasługują na uroczyste świętowanie ich w gronie najbliższych – to właśnie rodzina jest najważniejszą wartością jaką posiadamy w naszym życiu. Podczas przyjęcia staram się wtopić w otoczenie, uwiecznić najfajniejsze momenty nie wychylając się na pierwszy plan. Uwielbiam styl reportażowy, niepozowane kadry, staram się łapać wszystkie Wasze pozytywne emocje, uśmiechy, gesty – to właśnie one, a nie te powtarzalne ustawiane zdjęcia na tle tej samej ściany stworzą klimat mojej opowieści, do której chętnie wrócicie jeszcze nie raz, wspominając ten dzień z uśmiechem na ustach. Zaufajcie mi, wiem co mówię.

 

Plener. Zawsze to powtarzam i powtórzę jeszcze raz – uwielbiam robić plenery! Zdjęcia wykonane na totalnym luzie, bez zbędnego pośpiechu, wykonane w innym dniu gdzieś na łonie natury, w towarzystwie pięknej zieleni i majowego słońca. To właśnie one najczęściej trafiają w ręce Waszych najbliższych jako prezent, jako pamiątka na lata, taka która nie przeminie – pamiętajmy o tym w czasach, w których zdjęcia w formie papierowej zastępuje się kartami pamięci czy płytami dvd, które prędzej czy później ulegną uszkodzeniu – jak każdy inny sprzęt elektroniczny. Razem stwórzmy coś, co stanie się ponadczasową pamiątką niosącą za sobą masę pięknych wspomnień. >

 

 

Ostatnie reportaże:

Wiadomość Facebook